Motto

Najpiękniejsze morze jeszcze nieujrzane
Najpiękniejsze dziecię śni jeszcze w kołysce,
Dni, te najpiękniejsze, są jeszcze przed nami,
A to, co chciałem ci powiedzieć, to najpiękniejsze
jeszcze niewypowiedziane.
(
tłum.własne wiersza Nâzım Hikmet)

wtorek, 25 stycznia 2011

Kandyzowane urodziny bloga, czyli coś do wygrania

Rok temu opublikowałam pierwszą notkę. Było to  tłumaczenie z niemieckiego Bright  Star - Jasna Gwiazda. Pierwszy wstęp Jane Campion do zbiorku poezji i  listow Johna Keatsa  powstałe z fascynacji filmem "Jaśniejsza od gwiazd". I chociaż ten pierwszy post poddawany był jeszcze licznym obróbkom i eksperymentom  przez kolejne dwa miesiące, to jednak ta data już pozostanie już tą oficjalną rocznicową..
Smacznego!
Częstuję czekoladkami Thorntons!
( ta nazwa wywoła skojarzenia zapewne tylko wsród znających "Północ- Południe")
 Prowadzić bloga jest wielce ciekawym  doświadczeniem. Muszę w tym momencie  bardzo serdecznie podziękować blogowiczom za tak miłe i szybkie przyjęcie mnie do swojego grona. Przez pierwsze miesiące nie posiadałam jeszcze żadnego licznika, a i blogger nie oferował  żadnych statystyk, toteż odkrywanie własnego bloga na listach innych było bardzo zaskakujące. Jak teraz wiem (i sama z braku czasu też stosuję,) nawet regularne czytanie bloga nie oznacza jeszcze zamieszczania na nim komentarzy. :)  Niepisane reguły życia blogowego są pełne niespodzianek, a mnie niezmiernie ucieszyło odkrycie współpracy międzyblogerskiej - czy to w formie wyzwań, (których  osobiście nie traktuję wedle nazwy;)), czy czasopisma internetowego tworzonego przez blogowiczów Archipelag.

Statystyka bloggera informuje, że nadal największą popularnością cieszą się posty o Johnie Keatsie. Osoby poszukujące o nim informacji trafiając tu pozostają dłużej na blogu i mam nadzieję, że jeśli spędzają na nim - według statystyk - około półtorej godziny, to może też znajdują to, czego poszukiwały. Natomiast na pewno zupełnym rozczarowaniem musiało być trafienie poprzez google do mnie tych osób poszukujących :

pynchon na dzień sądu
serial z muppetami  dvd
rychard armitage i jego kobiety
wiersze związane stop dopalaczom
najpiękniejsze motta w języku włoskim
przez jakie u pisze sie lód

Drogi google są pełne tajemnic.Te osoby oczywiście nie spędziły u mnie nawet minuty, co rozumiem. Mam tylko nadzieję, że  może ta ostatnia osoba znalazła u mnie to, czego szukała.

 Kim jesteś, drogi czytelniku? 
Czy masz może jakieś oczekiwania od "Pemberley jest tutaj"?  Dzięki  komentarzom udało mi się porozmawiać tutaj z kilkudziesięcioma osobami  i jest mi bardzo miło, że część z nich nadal tu powraca :) Jak dotąd  poznałam tylko jedną blogerkę w świecie realnym (Dot z Czystej przestrzeni), a  dzięki statystykom wiem też, że odwiedza mnie całkiem spora  ilość czytelników z Niemiec, jednak prócz Anny z Berlina  nie znam jeszcze nikogo. Także większość stałych czytelników (nawet tych abonujących tego bloga) pozostaje  nadal tajemiczo anonimowa. Może dzisiejszy wpis byłby dobrą okazją, żeby się poznać?

Co też chciałabym uświetnić małym losowaniem. Moją pierwszą myślą było podarować egzemplarz " Jaśniejszej od gwiazd", jako że od tego filmu wszystko się zaczęło i jest to jednocześnie jedyne na rynku dostępne wydanie Keatsa, niestety.. Ale przybywanie wsród blogów czytelniczych nauczyło mnie, że żaden film nie jest w stanie konkurować z książką:)
Mam zatem nadzieję, że biografia rodziny Brontë " Na plebanii w Haworth" autorstwa Anny Przedpełskiej-Trzeciakowskiej ( ufundowana przez moją rodzinę) będzie równie atrakcyjna.
Wystarczy wpisać się w komentarzach poniżej. 

Jeśli  ktoś zechce zamieścić informację na swoim blogu, będzie mi bardzo miło, ale nie jest to konieczne. Mając ochotę tylko wpisać się jubileuszowo i nie będąc zainteresowanym tą książką, wystarczy dodać w komentarzu BK, czyli bez książki. (Co ucieszyłoby mnie jako reguła przy postach recenzujących książkę i łączących sią z loterią. Sama kilkanaście już razy rezygnowałam z komentowania takiego  postu nie bądąc zainteresowana nagrodą i nie chcąc odbierać innym szansy nań, a nie mając zwykle czasu na dopisywanie  kilku grzecznych zdań wyjaśniających, dlaczego to chcę tylko porozmawiać o książce, ale jej samej już nie chcę. Wiem, prowadzę typowo skomplikowane babskie życie. ) Ale mam nadzieję, że większość będzie jednak zainteresowana :).
Losowanie odbędzie się 6.2.

Po moich innych doświadczeniach z internetem muszę dodać, że bardzo mnie cieszy odkrycie świata blogów. Jest wielce pocieszające, iż nadal istnieją i wciąż powstają takie miejsca, których autorzy potrafią wyrażać swoje myśli i emocje bez sięgania po słowa wulgarne. Rzecz tak oczywista dla wielu tu osób, że taka wzmianka może być zaskoczeniem. Co mnie niezwykle cieszy. Pozwólcie mi  na odrobinę patosu, drodzy blogowicze, gdyż chcę wam podziękować za tę oczywistą, codzienną kulturę słowa.  Wasze motywowanie do dalszego rozwoju, chęć dzielenia się własnymi odkryciami, wskazywanie, co dobre, inspirujące albo przynajmniej ciekawe ;) wraz z dbałością o język polski powoduje, że stwarzacie miejsca, do których chce się wracać. Przede mną jeszcze długa droga, jeśli chodzi o nadrabianie braków czytelniczych, ale przynajmniej mam się od kogo uczyć!  Zatem - dziękuję, zapraszam do loterii i zachęcam was do dalszej pracy!

57 komentarzy:

 1. Ogromnie gratuluję pierwszego roczku!!! Mi zostało jeszcze kilka dobrych miesięcy, ale mam nadzieję, że też się uda:) Z okazji rocznicy życzę dalej czasu do czytania i weny i chęci do pisania!!!:D

  Z wielką chęcią zgłaszam się również do konkursu rocznicowego, bo na książkę mam chrapkę od dłuższego już czasu!

  OdpowiedzUsuń
 2. Witaj! I ja jestem chętna do losowania książki, przymierzam się do niej już od dłuższego czasu :) pozdrawiam i życzę wielu rocznic, tej stuletniej najbardziej ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. zapomniałam dopisać: baaardzo apetycznie wyglądające czekoladki ;) pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 4. Przede wszystkim gratuluję roczku :) Życzę wielu ciekawych filmów do obejrzenia, książek do pzeczytania, a potem do zrecenzjonowania!

  Czekoladką, tym bardziej o TAKIEJ nazwie, nie pogardzę :)

  I ustawiam się po książkę.

  OdpowiedzUsuń
 5. Jestem przekonana, że jeśli nawet czytelnicy Twojego bloga nie znajdą na nim odpowiedzi na dręczące ich pytanie "przez jakie u pisze sie lód", ani też nie nabędą za Twoim pośrednictwem "serialu z muppetami dvd" (dwa hity dnia!:), i tak zachwycą się panującą tu atmosferą, która sprawia, że wraca się do Ciebie z radością.
  Z okazji rocznicy życzę Ci wielu lat owocnego blogowania.
  Pemberley zalicza się do moich najulubieńszych blogów. Nawet bez "najpiękniejszych mott w języku włoskim".
  Za nagrodę dziękuję, bo jestem szczęśliwą posiadaczką tej książki, tak więc w moim przypadku BK, ale z za to ZSU (z serdecznymi uściskami).

  OdpowiedzUsuń
 6. Właśnie skończyłam po raz kolejny czytać "Dziwne losy Jane Eyre", a tu masz ci los, konkurs. Możliwość wygrania tej książki to wspaniała sprawa. Przymierzałam się do niej już kilka razy.

  Twojego bloga odwiedzam często, nieczęsto komentuję, taka już jestem. Ja też dotarłam tu dzięki fascynacji Keatsem. Widać, niczym się nie wyróżniłam :)

  Gratuluję rocznego blogowania, życzę wielu następnych lat.

  OdpowiedzUsuń
 7. Do konkursu co prawda się nie zgłaszam ale wszystkich zachęcam książkę na razie czytałam tylko fragmentami z braku czasu ale dla fanów sióstr Bronte to nie mały rarytas :)Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 8. Narobiłaś mi dużej ochoty na czekoladę. Uwielbiam ją, a ta bomboniera wyglada smakowicie. Na książke też mam ochotę! Nastepnych lat blogowania, dużo ciekawych książek i czytelników.:))))

  OdpowiedzUsuń
 9. Gratuluję rocznicy świadoma tego, jak wiele radości sprawia świadomość, że to co się pisze jest przez kogoś czytane i tego, że zapisywanie wrażeń w blogowym zeszycie jest szalenie motywujące i satysfakcjonujące:)Życzę zadowolenia z pisania, kontaktu z czytelnikami i innymi pasjonatami literatury:)

  [Zgłaszam się do losowania]

  OdpowiedzUsuń
 10. Przyznam szczerze, że jeszcze nie byłam na twoim blogu, ale teraz przejrzałam sobie pobieżnie, i postanowilam dodać do obserwowanych, bo obiecująco to wygląda.

  Po książkę się zgłaszam, życzę owocnego blogowania, i ... obiecuję w najbliższym czasie blżej zapoznać się z Pemberley.

  OdpowiedzUsuń
 11. Bywam, choć nie komentuję. Chętnie przygarnę książkę:-)

  OdpowiedzUsuń
 12. Gratuluję udanego roczku i z chęcią bym sięgnęła po czekoladkę:))) Czy będę dziwna jak stwierdzę, że zapomniałam o mojej rocznicy? Minęła 21 stycznia:))) Wypadło mi z głowy:) Może za rok postawię jakąś książkę a tymczasem dołaczam się do chętnych na "Plebanię..." W bibliotece zawsze mnie ktoś uprzedzi. Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 13. Wielkie gratulacje! Niezmiernie mi miło, że o mnie wspomniałaś:) Tej ksiązki bezskutecznie szukałam wiele lat temu, jeszcze w liceum więc nadal chętnie ją przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 14. Wspaniały blog, wspaniała nagroda i wspaniałe odkrycie dla mnie, zajmującej się na co dzień, prywatnie i zawodowo, wiktorianizmem.
  Gratuluję pomysłu i liczę na łut (nie lód ;) ) szczęścia. ;)

  OdpowiedzUsuń
 15. Gratulacje! Miło czyta się, kiedy ktoś pisze, że mu się miło blog pisze :) Życzę dalszej satysfakcji z tego zajęcia :)

  Wedle postulatu: BK (bo książkę mam)

  OdpowiedzUsuń
 16. Gratuluję :)

  Do losowania zgłaszam się z wielką chęcią.

  OdpowiedzUsuń
 17. pierwszy rok, wszystkiego najlepszego :))

  zgłaszam się i ja :)

  OdpowiedzUsuń
 18. @Paula
  jestem starsza? wiedziałam *yes* ;) wena bardzo by mi się przydała, przy tych chorobach ostatnich miesięcy mam z 30 zaczętych postów, których pewnie nigdy nie skończę. Dziękuję za życzenia!

  @Blackmilk
  witaj na blogu! jestem ciekawa, czy internet przetrwa sto lat;) czekoladki w rzeczy samej smaczne:)

  @Caitri
  przestałam raczkować i staję na własnych nogach.
  O tak ciekawych filmów i książek jak najwięcej.Jeszcze jedną czekoladkę?

  @Lirael
  ach, wzruszyłaś mnie swoim wpisem. Nie wiem, co powiedzieć. Bardzo dziękuję. Lublin był dla mnie miejscem z zamkniętej książki, a Ty teraz piszesz w niej nowy rozdział :)

  @Ag Pe
  witaj zatem teraz już oficjalnie ;)Cieszę się, że dzielimy tyle wspólnych pasji. Domyślam się, że też czekasz na najnowszą ekranizację JE?

  @jusssi
  To życzę znalezienia jakoś czasu na dokończenie lektury i zapraszam ponownie.

  @Clevera
  częstuję, pudełko czekoladek nadal pełne. dziękuję za życzenia. Zaglądałam już na Twojego bloga, nie wiedziałam, że vice versa :)

  @Prowincjonalna nauczycielka
  dziękuję za mądre słowa doświadczonej koleżanki.
  Radość, chęć i tematy są, tyko czasu jak zwykle za mało.

  @Iza
  a ja już byłam kilka razy wsród filetów. Witaj zatem tutaj, otwieram podwoje, ee, posty...

  @Rosemary
  właśnie zerknęłam do Twojego życia nieukrytego w internecie i będę zaraz gratulować i Tobie, prawie bliżniaczko :)

  @Marta(Tusienka)
  och, Ty też prawie bliżniaczka;). Nie, Martusiu, ja też bym zapomniała o mojej rocznicy, gdyby nie celebracje na innych blogach, specjalnie posta do roboczych zapisałam, żeby nie zapomnieć :)Zatem gratuluję i Tobie!!

  @Anna
  jesteś prócz Dot jedyną znaną mi polską blogerką w Niemczech, co pewnie tylko świadczy o moich kiepskich talentach poszukiwawczych. Od liceum szukasz..wow.. Gdyby się w konkursie nie powiodło, to zawsze chętnie pożyczę swój egzemplarz.  @szmaragda
  zaciekawiłaś mnie niezmiernie. Czy wolno spytać, w jakim to zawodzie zajmujesz się epoką królowej Wiktorii? Po blogu sądząc pasjonujesz się modą, a to dzisiaj byłoby raczej trudno łączyć z tą epoką.

  @
  jabłuszko.
  jak sympatycznie. no tak. można by też powiedzieć, że lubię żyć :)
  Jesteś jak dotąd jednyną nieblogowiczką w tym świecie, żadnych własnych planów w tym kierunku?

  @Elina, wetka i D.
  Dziękuję za życzenia i zgłoszenia

  Wszystkim trzymam kciuki!!!

  OdpowiedzUsuń
 19. To ja się piszę :-) I gratuluję pisania i życzę wytrwałości. Dużo wytrwałości :-)

  OdpowiedzUsuń
 20. Kolejnych lat blogowania!:) i jak najwięcej chętnych do dyskusji o książkach. Zauważam, że w życiu codziennym, pozasieciowym, nie każdy ma możliwość porozmawiać o książkach, ot, z prostej przyczyny braku chętnych tudzież czytających w otoczeniu. W Sieci można to nadrobić, wystarczy tylko chcieć i zamiast świetna książka, czytałam wpisać kilka przemyśleń, prowokując do dyskusji. Ot, i tego Ci życzę, takich właśnie ciekawych dyskusji.

  Pozdrawiam serdecznie!

  A, do losowania chętnie się dopiszę;)

  OdpowiedzUsuń
 21. Ano nie :) Pozostanę przy podczytywaniu Waszych blogów :) Opcja składania komentarzy daje mi wystarczającą możliwość wypisania się w sieci na temat książek.

  OdpowiedzUsuń
 22. Przedtem musiałam szybko skończyć pisanie, bo syn się obudził. Tak, w liceum szukałam jej ale wiadomo, jak wtedy bywało z ksiązkami. Potem o niej zapomniałam, a niedawno znów wróciła na moja listę do przeczytania. Chętnie pożyczę a i sama służę moimi ksiazkami. Miałam jeszcze dodać, że na moim drugim blogu czasami, niestety rzadko, pisałam coś o Niemczech. Niestety chyba za późno zdecydowałam sie na tego bloga (choć wtedy, gdy by miał sens blogów nie było), bo juz mnie tutaj mało dziwi czy zaskakuje, a nadmiar obowiązków, zainteresowań i hobby zabiera tyle czasu, że rzadko pisauję. Jeszcze raz ogromne gratulacje, pisz dużo i czesto:)

  OdpowiedzUsuń
 23. Twój blog uwielbiam i trafiałam na niego wielokrotnie w poszukiwaniu różnych informacji (między innymi o "Bright star" ;)). Z chęcią przygarnę książkę, zwłaszcza, że chodzę koło niej już dłuższy czas.

  A czekoladki o takiej nazwie muszą być pyszne (zgłasza się wielka fanka miniserialu BBC :D)

  Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
 24. No i z pośpiechu zapomniałam o rocznicowych gratulacjach ;) Także nadrabiam i serdecznie gratuluję.

  OdpowiedzUsuń
 25. Sto lat! Gratuluję rocznicy i oby tak dalej. W losowaniu nie uczestniczę, bo książkę już mam. Pozdrówka (zaglądam tu z Irlandii, jakbyś się zastanawiała, kto u Ciebie skąd?)

  OdpowiedzUsuń
 26. @Zosik
  oj tak, wytrwałości zawsze potrzeba, a i życie niewirtualne wciąż kusi.


  @yuu
  to prawda, że internet daje dużo lepsze możliwości odnalezienia osób zainteresowanych teraz tym, co nas interesuje. Za moich czasów licealnych nie miałam niestety specjalnie z kim porozmawiać na temat np. "Wojny i Pokoju". Wtedy miałam czas, dzisiaj odnajdując ciekawe osobowości ubolewam nad brakiem czasu. Inicjowanie dobrej dyskusji (w tradycjnym sensie) wiąże sią z dużą inwestycją czasową - podziwiam blogowiczów, którzy, że nie tylko potrafią napisać szczegółową notkę na długość całego bloga, to i jeszcze są w stanie zadbać o rozmówcę komentarzami o podobnych długościach. Ja gonię ciąglę samą siebie, by być z takimi dyskusjami przynajmniej na bieżąco,jako że ich samo czytanie też zabiera czas niestety.
  Dochodzę do wniosku, że powinnam się udać na jakiś kurs pisania na maszynie:)


  @Anna
  "Mój mikrokosmos" znam już od dawna, zaglądałam tam wielokrotnie i żałuję, że na niego już Ci nie starcza czasu. co rozumiem.
  Zycie w Niemczech jest i dla mnie po 17 latach mało zaskakujące, jednakże zdaję sobie sprawę, że dla osób w Polsce wiele rzeczy tu takim może być. Pytając o blogerów polskich w Niemczech miałam na myśli niekoniecznie blogi o samych Niemczech, mając tylko nadzieję móc zerknąć do sąsiada zza płotu do jego ogródka w sieci ;) Znalazłam jak dotąd tylko dwa blogi kulinarne...
  W temacie wymiany książek chętnie odezwę się później na maila :)

  @Upiorny Groszek
  słowa uwielbienia i to po mojej trzeciej kawie, ach. Dobrze, że wieczór już mam zaplanowany, bo trudno by było zasnąć ;) Witam zatem wielką fankę "N&S" na blogu, dziękuję za miłe słowa i zapraszam ponownie. Czy można zapytać, skąd wziął się pomysł na nicka? Domyślam się, że kryje się za nim równie humorystyczna historia:)
  @
  Kasia.eire
  znam od dawna Twoje oba blogi i to właśnie u Ciebie odkryłam, że w świecie blogowym można odnaleść rodaków niemalże za ścianą. Wcześniej o tym nie myślałam. Do Irlandii mi jednak tak samo daleko jak do Polski.
  Dziękuję za życzenia :)

  OdpowiedzUsuń
 27. No niestety, humorystycznej opowieści brak ;) "Groszek", bo tak woła na mnie przyjaciółka, a "Upiorny" był pierwszym przymiotnikiem który przyszedł mi na myśl. (Aż tak upiorna to ja chyba nie jestem ;) Chociaż, jak się głębiej zastanowić, moją facjatą można małe dzieci straszyć, więc...)

  Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 28. A mnie czasami nachodzi wrażenie, że wszystkie blogi powstały w tym samym czasie. No dobrze, może kilka z obserwowanych ma ze trzy lata. Reszta to roczniaki. Pomyślę, jaki stąd wniosek należy wysnuć.

  Tymczasem: niech Ci się szczęśliwie bloguje, twórczo, radośnie i sensownie. Przygarniaj tych wszystkich zabłąkanych (od mapetów i z dysortografią). Jako bywalec Pemberleyowego salonu powiem, że mnie jest tu dobrze i w kontekście Keatsa i spacerów po Amsterdamie. Tylko łabędź mnie jakoś niefortunnie naznaczył. Ale chyba się przełamię i pójdę na Aronofsy`ego ("Black Swan") mimo wszystko.

  Zgłaszam się na biografię Sióstr.

  ren

  OdpowiedzUsuń
 29. Gratuluję! Bardzo ciekawie napisane podsumowanie.

  A na zdjęciu widzę czekoladki Pierre'a Marcolini, moje największe czekoladowe odkrycie, kupuję (chociaż tanio nie jest), kiedy tylko mogę! Zaraz sobie sprawdzę, czy ktoś je w końcu ściągnął do Polski. O rany, przypomniałaś mi te wszystkie pyszności :D

  A do losowania się zgłoszę, już od dawna mam ochotę na powyższą książkę :)

  OdpowiedzUsuń
 30. W takim razie podrzucę ci jeszcze trzy linki do blogów pisanych przez Polki, mieszkajace w Niemczech:
  http://www.bibliophilin.de/
  http://heskiemigawki.blox.pl/html
  http://bluejanet.blogspot.com/

  Obiecuję nadrobić mikrokosmos, jak tylko uporam się z artykułem dla Archipelagu;)

  OdpowiedzUsuń
 31. No i zapomniałam: czekam na maila:)

  OdpowiedzUsuń
 32. Jaka tam ze mnie znawczyni ;) Na Pierre'a trafiłam tylko dlatego, że w trakcie pobytu w Brukseli chciałam spróbować belgijskich specjałów, a mój "luby" wiedział, gdzie mnie zaprowadzić ;) Potem przy każdej okazji pobytu tam, gdzie kupić te czekoladki można, oczywiście kupowałam coś nowego. Sprawdziłam dzisiaj z ciekawości kupno przez ich stronę internetową, ale na te ceny aktualnie mnie nie stać ;)

  Sprungli mówisz... Nie znam, ale z chęcią przy pierwszej okazji poznam :) A czyje to? Niemieckie? Może pora wybrać się do mojego ukochanego Berlina, hm... Jak tylko wpadnie coś na konto, to o tym pomyślę, bo Berlin wiosną (jak i latem, i jesienią ;p), to przemiły zakątek.

  OdpowiedzUsuń
 33. @Upiorny Groszek
  kojarzyło mi się z Upiornym Karolkiem lub innym Strasznym Piotrusiem. Może historia jeszcze przed Tobą, w końcu imię już jest ;)

  @tamaryszek
  A to ciekawe,ja bardzo długo byłam przekonana, że wszyscy tu już latami blogują, tylko ja taka nieopierzona.
  Jak Ty to robisz, że nawet epitetując (samą siebie) wychodzą ci takie wdzięczne konstrukta jak "naznaczona łabędziem"? Godne zapamiętania. Kojarzy mi się z Gilmore Girls... Nadziejuję, że ptasie śpiewy dotarły do Wspaniałej Siostry. Udanego seansu, chociaż gdzie nie czytam to same zarzuty, że dla Aronofsky'go subtelność jest słowem obcym. Dziękuję za życzenia.

  @ksiazkowo
  aaa, rzeczywiście pomyliłam zdjęcia* kaja się przed znawczynią* To Marcolini ze swoim serduszkiem. Zdjęcie Thortonsa zjadł najwyraźniej komputer (mniam?), a zrobić nowego się już niestety nie da (mniam). Nie umiem powiedzieć, czy Pierre jest dostępny w Polsce, ale tak między nami, jeśli już się na coś rujnować, to tylko na Sprüngli (tak sobie wyobrażam raj czekoladowy: same Truffes au Champagne).
  Witam na blogu i zapraszam ponownie!
  @Anna
  Dziękuję pięknie za linki *dyga*
  Z mailem to w przyszłym tygodniu, po loterii na spokojnie się odezwę, jako że teraz to kinderball przede mną. Moje przyjemności to dłuugoterminowoe sprawy...

  OdpowiedzUsuń
 34. Ojej kinderbal, współczuję. U mnie oboje rodzeni w listopadzie i w grudniu oddycham z ulgą:)
  Książkowo - daj znać jak będziesz w Berlinie!

  OdpowiedzUsuń
 35. Uj, jakim cudem teraz mój komentarz jest przed odpowiedzią Pemberley? Dziwa nad dziwami, Blogspot nie przestaje mnie zaskakiwać ;)

  Anno - z chęcią, tylko jak najlepiej dać znać? :)

  OdpowiedzUsuń
 36. Sprüngli na pewno znasz z opakowań Lindla, to szwajcarska firma, której część fuzjonowała z tym wielkim koncernem, a część pozostała wierna tradycji ręcznego wyrobu pralinek. Tą mają gwarancję świeżości od 3 do max. 28 dni, jako że używane są tylko świeże składniki. Filii jest niewiele, ale w Zurychu są chyba przynajmniej dwie, w tym jedna na lotnisku, gdybyś kiedyś miała przesiadkę ;) Oczywiście ceny są kosmiczne.

  Przepraszam za zamieszanie z scalaniem moich wszystkich odpowiedzi w jeden komentarz, teraz jesteś niczym Królowa z Alicji w Krainie Czarów ;)...

  OdpowiedzUsuń
 37. Gratulacje.
  Bardzo lubie Wichrowe Wzgorza, wiec ksiazka-niespodzianka w sam raz ;)

  OdpowiedzUsuń
 38. Przede wszystkim gratulacje i życzenia wielu ciekawych książek i filmów do opisania (choć to bardziej życzenia dla nas - Twoich czytelników :))!

  A książkę chętnie widziałabym u siebie, więc grzecznie się ustawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 39. Wow, rok tak naprawdę kupa czasu, masa pracy i wielkie zaangażowanie! Gratuluję :) I oczywiście życzę Ci, żebyś 25 stycznia 2012 też była w stanie napisać taki post :)
  A do losowania z chęcią się zgłoszę :)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 40. Na początku gratuluję rocznicy:)
  Ja dopiero stawiam pierwsze kroki i mój blog nie ma jeszcze miesiąca, ale już widzę, że jest tutaj masa ludzi pozytywnie zwariowanych na punkcie książek. Trafiłam do Ciebie przypadkiem, ale już dodałam doobserwowanych i pewnie będę tu zaglądała częściej...
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 41. I oczywiście zgłaszam się do losowania:)

  OdpowiedzUsuń
 42. Gratuluję serdecznie rocznicy:))
  Zgłaszam się do konkursu, obrazek również dodałam u siebie na blogu.
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 43. @Anna
  No u mnie styczeń poświąteczny całkiem rozrywkowy jest, niezważając na karnawał... Jeszcze ciasteczka trzeba będzie dla szkół piec i mogę się wysypiać

  @ksiazkowo
  przepraszam raz jeszcze, blogspot aż taki straszny chyba nie jest (?)

  @Bluejanet
  Witam na blogu kolejną miłośniczkę Bronte!

  @Maniaczytania
  zaglądałam do Ciebie już wielokrotnie, cieszę się, że i ty trafiłać tutaj. Dziękuję za życzenia!

  @femme
  wow, masz bloga od dwóch miesięcy, a jak już prężnie działa. Rzeczywiście, ciekawe jak to będzie za rok. Również pozdrawiam...

  @anek7
  Dziękuję za miłe słowa i zapraszam zatem częściej. Właśnie zerknąłam do Ciebie i też stwierdzam, że wspólnota blogerska stwarza wrażenie, że wszycy zajmują się tylko czytaniem, od rana do wieczora:)

  @kasandra_85
  Dziękuję bardzo, zapraszam ponownie!

  OdpowiedzUsuń
 44. Gratuluje roczku :) Oby tak dalej!
  I zglaszam s5e

  OdpowiedzUsuń
 45. Bardzo mnie zaciekawiłaś :) Gratuluję jubileuszu! :) I zgłaszam się do udziału w konkursie :)
  Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 46. jejku - ale mi zrobiłaś ochotę na czekoladę i na candy też - umieściłam info na prawym pasku:) pozdrawiam*

  OdpowiedzUsuń
 47. Gratuluję roku :) fajnie jest świętować taką rocznicę, wiedzieć, że coś udało się zrobić, pociągnąć to i być z tego dumnym :) pozdrawiam.

  zgłaszam się do losowania.

  OdpowiedzUsuń
 48. Gratuluję Roczku! :)

  Nie dziwię się, że "Bright Star" sprowadza do Ciebie rząd dusz - po filmie trafienie tutaj i możliwość przeczytania tekstów, które przetłumaczyłaś jest prawdziwą przyjemnością. A przy okazji dowiedziałam się o kilku innych ciekawych tytułach kinowych.

  Tak trzymaj - stworzyłaś wyjątkowe miejsce w naszej blogosferze.

  Pozdrawiam serdecznie

  PS. I BK :)

  OdpowiedzUsuń
 49. Nie ukrywam, że jestem tutaj pierwszy raz. Blog bardzo mi się podoba, mam wrażenie, że jest pełen ciepła i samych dobrych słów. Ja dopiero zaczynam, a ten blog dołączy do grona tych, od których będę się uczyć. No i oczywiście mam ochotę na książkę.
  Pozdrawiam, finkaa

  OdpowiedzUsuń
 50. @karto_flana


  @pandorcia
  mam nadzieję, że ciekawość została zaspokojona :). Dziękuję za życzenia.

  @ Edzia
  smacznego, smacznego. Dziękuję i zapraszam znów :)

  @Edith
  To prawda, świętować jest miło. Powodów do blogerskiej dumy specjalnie nie mam, ale rzeczywiście po takiej lawinie miłych słów blogowanie staje się niebezpiecznie ponętne ;)

  @maioffka
  wow, cieszę się, że mogłam sprawić Ci taką przyjemność :) Tyle miłych słów, ach, ach. Dziękuję!

  Rzeczywiście, jak dotąd piszę więcej o filmach, z racji czasu jest mi łatwiej zamknąć do jednego posta wydarzenie dwugodzinne niż lekturę najmniej dwudniową, ale chyba muszę porzucić nadmiar szacunku do autorów i nauczyć się podsumowywać ich pracę w kilku zdaniach;) Będzie i o książkach, zapraszam

  @poduszkowietz
  ciekawy nick z niemiecką końcówką- na waszym blogu nie wyjaśniony :) Zapraszam zatem do rozglądania się ponownie.

  OdpowiedzUsuń
 51. Gratuluję roczku :-) Chętnie wezmę udział w Twoim losowaniu. Trafiłam tu co prawda dopiero przez chwilę, ale zabawię nieco dłużej :-) Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 52. Ja książkę chętnie przygarnę :).

  OdpowiedzUsuń
 53. no i nie zdążyłam :( szkoda...

  ale się tu porozglądam :)

  OdpowiedzUsuń
 54. Ja również się spóźniłam... :/
  Życzę powodzenia i przyjemności w dalszym prowadzeniu strony. Ja dopiero jestem na etapie "blogowego raczkowania". POZDRAWIAM!

  OdpowiedzUsuń
 55. @jjon
  Dziękuję i zapraszam!

  @Zainspirowana
  jeszcze zdażyłaś, sprawdziłam komentarze z samego rana. Zapraszam znów!

  @Bellatriks
  rzeczywiście, właśnie napisałam posta kończącego konkurs. :( Czy dobrze zgaduję, że jesteś miłośniczką Harrego Pottera ?

  OdpowiedzUsuń
 56. Nasza przyjaźń zaczęła się właśnie od tego wpisu "Jaśniejsza od gwiazd" Mam zaznaczony link w ulubionych i bardzo często zaglądam tu. Wielokrotnie był dla mnie inspiracją do obejrzenia i poczytania czegoś ciekawego ( malgosiab@autograf.pl)Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń

Bardzo proszę niezalogowanych użytkowników o podpisywanie się jakimś nikiem. Chciałabym (i pewnie też czytelnicy) móc odróżniać anonimowego komentatora z piątku od anonimowego komentatora z niedzieli.


Być może upłynie kilka dni, zanim będę mogła odpowiedzieć, ale cieszę się z każdego komentarza. Dziękuję za trud dialogu :)i zapraszam znów.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...