Motto

Najpiękniejsze morze jeszcze nieujrzane
Najpiękniejsze dziecię śni jeszcze w kołysce,
Dni, te najpiękniejsze, są jeszcze przed nami,
A to, co chciałem ci powiedzieć, to najpiękniejsze
jeszcze niewypowiedziane.
(
tłum.własne wiersza Nâzım Hikmet)

czwartek, 16 września 2010

Life - serial przyrodniczy BBC Earth

Moją rodzinę znów zafascynowała poezja natury, a to za sprawą
10-odcinkowego serialu BBC " Life", który możemy ogłądać teraz codziennie na niemiecko-francuskim kanale Arte jako "Faszinierende Wildnis". Rewelacjne zdjęcia, zwłaszcza z zakresu makrofotografii i świetny podkład muzyczny stawiają ten serial na półeczkę na najmniej tej samej wysokości co "Mikrokosmos".

Moja córeczka zachwyciła się walcem  małych pławikoników australijskich (Fetzenfisch, Phyllopteryx taeniolatus  na zdjęciu obok i w pierwszym klipie poniżej), mnie zauroczyły obrazy motyli Monarcha (Danaus plexippus) przylatujących tysiącami z obszaru kilku tysiący kilometrów na jedno wspólne wszystkim miejsce zimowania.
Na specjalnej stronie  Arte istnieje możliwość jeszcze przez tydzień obejrzenia wszystkich odcinków tudzież dodatkowych do nich programów making of. Podobnie i na youtube, a serial dostępny jest też na DVD i Blu-ray. Niestety, o polskim wydaniu jeszcze nie słyszałam. Gorąco polecam.
1 komentarz:

  1. Nigdy nie słyszałam:) Ale czasami lubię obejrzeć jakiś ciekawy dokument przyrodniczy.

    OdpowiedzUsuń

Bardzo proszę niezalogowanych użytkowników o podpisywanie się jakimś nikiem. Chciałabym (i pewnie też czytelnicy) móc odróżniać anonimowego komentatora z piątku od anonimowego komentatora z niedzieli.


Być może upłynie kilka dni, zanim będę mogła odpowiedzieć, ale cieszę się z każdego komentarza. Dziękuję za trud dialogu :)i zapraszam znów.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...