Motto

Najpiękniejsze morze jeszcze nieujrzane
Najpiękniejsze dziecię śni jeszcze w kołysce,
Dni, te najpiękniejsze, są jeszcze przed nami,
A to, co chciałem ci powiedzieć, to najpiękniejsze
jeszcze niewypowiedziane.
(
tłum.własne wiersza Nâzım Hikmet)

niedziela, 18 lipca 2010

Dive - serial BBC

Dive - miniserial (dwa odcinki) BBC TWO
Historia nastoletniej miłości (?) opowiedziana z kryminalnym spokojem a la "Wallender", a może z poetyckim spokojem kryminału,... mamy przecież globalne ocieplenie.

Całość firmuje nazwisko Dominica Savage. Piękne zdjęcia, mistrzowski montaż i cudowna muzyka, która chodziła za mna kilka dni wydając mi się tak "od dawna znajomą", ale żadne nazwisko z napisów końcowych, czy stronki BBC nie dawało konkretnego wyjaśnienia.  Dopiero na forum imdb znazłam informację, że jej autorem jest Max Richter.. A skoro są tu jakieś nierozwiązane historie z prawem autorskim (honorarium?) to o DVD będzie można tylko pomarzyć.

Sympatyczna recenzja z Guardiana odjeła serialowi właśnie pół punktu za " zbyt dominującą" muzykę. Autor czuł się zaatakowany skrzypcami i klawiszami. Ja odwrotnie, mogłabym płynąć i płynąć, nie musząc się wynurzać.The Blue Notebooks by max richter

"On the nature of the daylight" i "Vladimir's Blues" Maxa Richtera z albumu The Blue Notebooks.


Czy w życiu naprawdę najwyżej stawiamy te potrzeby, ktore uznajemy za niezaspokojone u samych siebie (czyli w sumie własne braki) przenosząc konieczność ich zaspokojenia też i na własne dzieci?

1 komentarz:

  1. WItaj, wiesz może gdzie można obejrzeć serial na internecie po polsku? Z góry dziękuje za odpowiedź, pozdrawiam. Susienne

    OdpowiedzUsuń

Bardzo proszę niezalogowanych użytkowników o podpisywanie się jakimś nikiem. Chciałabym (i pewnie też czytelnicy) móc odróżniać anonimowego komentatora z piątku od anonimowego komentatora z niedzieli.


Być może upłynie kilka dni, zanim będę mogła odpowiedzieć, ale cieszę się z każdego komentarza. Dziękuję za trud dialogu :)i zapraszam znów.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...